Manufacturer of a wide range of products which include ve ultrabest 20 waterproofing sprayer, ve ultrabest 95 g ms waterproofing sprayer, ve 970 tc waterproofing sprayer and ultrabest 950 waterproofing sprayer.
₹ 125000 / Piece Get Latest Price
| Application | Basement, Terrace |
| Brand | Vision Enterprises |
| Machine Material | Mild Steel |
| Model | Ultrabest 20 |
| Product Type | Waterproofing Sprayer |
| Max Flow | 9 lpm |
| Max.Tip Size | 45 Thou |
| Voltage | 240 V |
| Motor Power | 4500 W |
| Gross Weight | 45 kg |
₹ 226000 / Piece Get Latest Price
| Application | Wall, Basement, Terrace, Roof |
| Machine Type | Spray Machine |
| Power Consumption | 18 AMP |
| Brand | Vision Enterprises |
| Mobility | Portable |
| Machine Material | Mild Steel |
| Model | Ultrabest 95 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 123000 / Piece Get Latest Price
| Material Used | Acrylic |
| Power Source | Electric |
| Power Consumption | 52 AMP |
| Brand | Vision Enterprises |
| Type of Machine | Bag Making Machine |
| Mobility | Trolley Mounted |
| Machine Material | Mild Steel |
| Hose Length | 10 m |
| Model | VE 970 TC |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 190000 / Piece Get Latest Price
| Brand | Vision Enterprises |
| Machine Material | Mild Steel |
| Model | Ultrabest 950 |
| Type | Waterproofing Sprayer |
| Power | 4000W |
| Voltage | 240V |
| Max Flow | 10 LPM |
| Max Pressure | 3300 PSI |
Minimum order quantity: 1 Piece
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India