Leading Manufacturer of 500 bar airless wall putty spray gun from Vadodara.
₹ 4500 / Piece Get Latest Price
| Max pressure | 500 Bar |
| Cup Capacity | 550 ml |
| Nozzle Size | 1 mm |
| Body Material | Stainless Steel |
| Air Pressure | 7200 psi |
| Air Consumption | 8 cfm |
| Brand | Vision Enterprises |
| Usage/Application | Wall Putty Spray Painting |
| Packing Type | Box |
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India