Prominent & Leading Manufacturer from Vadodara, we offer 5m spray hose pipe and 10m spray hose pipe.
₹ 550 / Meter Get Latest Price
| Hose Length | 5m |
| Material | PVC |
| Usage Application | Agriculture Spray |
| UV Resistance | Yes |
| Brand | Vision Enterprises |
| Packaging Type | Roll |
Minimum order quantity: 01 Meter
We "Vision Enterprises" are the leading manufacturer and importer of a wide range of Electric Airless Paint Sprayer, Airless Painting Machine, Wall Putty Spray Painting Machine, Grouting Pump, etc.
₹ 1100 / Meter Get Latest Price
| Hose Inner Diameter | 394 inch |
| Hose Length | 10 m |
| Material | PVC |
| Working Pressure | 5 bar |
| Type | Spray Hose Pipe |
| Usage Application | Agriculture Spray |
| UV Resistance | Yes |
| Brand | Vision Enterprises |
Minimum order quantity: 1 Meter
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India