Our range of products include ve ig 01 pu grouting machine.
₹ 9000 / Number Get Latest Price
| Discharge Pressure | 350 Bar |
| Max Pressure | 10000 PSI |
| Drive Type | Electric Motor |
| Usage/Application | Grouting |
| Output Capacity | 1 LPM |
| Suitable Material | PU Resin, Polyurethane, Epoxy Resin |
| Model Name/Number | IG 01 |
| Brand | Vision Enterprises |
| Motor Horsepower | 450W |
| Application | Leak Sealing, Crack Injection |
| Voltage | 220V |
| Frequency | 50 Hz |
| Injection Pressure | 80 Mpa |
Minimum order quantity: 10 Number
To retain our goodwill in client's consideration, we are trading an excellent quality range of Epoxy Grouting Pump.
Features:
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India