Manufacturer of a wide range of products which include ve 970 tc glassflex paint sprayer.
₹ 123000 / Number Get Latest Price
| Max Pressure | 230 bar |
| Max Output | 1 m³/hr |
| Max Flow Rate | 11.5L/MIN |
| Brand | Vision Enterprises |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Capacity | 13.5lpm |
| Power | 4000 W |
| Phase | Single phase |
| Mounting | Trolley |
| Voltage | 220V |
| Max Hose Length | 15 m |
| Supported Gun Qty | 1 gun |
| Material to Spray | Primer, Enamel paint, Putty, Bitumen, Epoxy, Emulsion paint |
| Power Source | Electric |
| Frequency | 50 Hz |
Minimum order quantity: 1 Number
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India