Our range of products include cc16b epoxy grouting pump, gc1 epoxy grouting pump, ve ig 01 epoxy grouting pump and gc5 epoxy grouting pump.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 20kg |
| Drive Type | Electric Motor |
| Grout Type | Cement |
| Power Rating | 1500W |
| Weight | 31kg |
| Voltage | 240V |
| Model Name/Number | CC16B |
| Brand | Vision Enterprises |
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Max Pressure | 20kg |
| Drive Type | Electric Motor |
| Grout Type | Cement |
| Power Rating | 1800W |
| Voltage | 240V |
| Weight | 21kg |
| Model | GC1 |
| Brand | Vision Enterprises |
| Usage | Cement Grouting |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Output | 1LPM |
| Max Pressure | 10000 PS |
| Drive Type | Electric Motor |
| Grout Type | Cement |
| Power Rating | 450W |
| Voltage | 220V |
| Weight | 7kg |
| Usage | EPOXY/PU |
| Brand | Vision Enterprises |
| Model | VE IG 01 |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Output | 18 LPM |
| Max Pressure | 30kg |
| Power Rating | 4200W |
| Model Name/Number | GC5 |
| Weight | 40kg |
| Voltage | 240V |
| Usage | Cement Grouting |
Minimum order quantity: 1 Piece
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India