Providing you the best range of gc5 epoxy grouting machine, cc16b epoxy grouting machine, ve ig 01 epoxy grouting machine and gc1 epoxy grouting machine with effective & timely delivery.
₹ 50000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Max Pressure | 30kg |
| Output Capacity | 18 LPM |
| Suitable Material | Cement Slurry |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | SS |
| Voltage | 240V |
| Brand | Vision Enterprises |
| Model | GC5 |
Minimum order quantity: 1 Piece
A Cement Spraying Machine is a construction machine used to spray cement, mortar, or plaster onto walls, ceilings, and other surfaces. It is commonly used in building construction, repair, and large-scale plastering works.
₹ 45000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Max Pressure | 20kg |
| Drive Type | Electric Motor |
| Output Capacity | 14 LPM |
| Suitable Material | Cement Slurry |
| Automation Grade | Semi Automatic |
| Material | MS |
| Model | CC16B |
| Brand | Vision Enterprises |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 11000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Max Pressure | 10000 PSI |
| Output Capacity | 1 LPM |
| Drive Type | Electric Motor |
| Power | 450 W |
| Voltage | 220 V |
| Weight | 8 KG |
| Usage/Application | PU/EPOXCY |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 27000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Max Pressure | 20kg |
| Drive Type | Electric Motor |
| Material | Mild Steel |
| Voltage | 240V |
| Type | Cement Grouting Pump |
| Model | GC1 |
| Brand | Vision Enterprises |
| Power | 1800W |
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India