Our product range includes a wide range of 2k crack filling epoxy grouting machine, ve ig 01 crack filling epoxy grouting machine and 2k bosch steel cup crack filling epoxy grouting machine.
₹ 20000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Drive Type | Pneumatic |
| Brand/Make | Vision Enterprises |
| Model Name/Number | VE IG-02 |
| Gross Weight | 9 Kg |
| Max Output Pressure | 500 Bar |
| Mixing Ratio | 1:1 |
| Wattage | 650 W |
| Voltage | 220 V |
Minimum order quantity: 01 Piece
₹ 10000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Capacity | 2 L |
| Max Pressure | 10000 PSI |
| Drive Type | Electric Motor |
| Output Capacity | 1 LPM |
| Brand/Make | Vison Enterprises |
| Model Name/Number | VE IG 01 |
| Discharge | 1 |
| Gross Weight | 7 Kg |
| Hose Length | 10 m |
| Voltage | 220V |
| Power | 450W |
₹ 9000 / Piece Get Latest Price
| Grout Pump Type | Piston Pump |
| Capacity | 2 L |
| Brand/Make | Vision Enterprises |
| Model Name/Number | VE IG 01 |
| Gross Weight | 6.5 Kg |
| Material | SS and PVC |
| Max Output Pressure | 500 Bar |
| Power Source | Electric |
| Voltage | 220V |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 23000 / Piece Get Latest Price
| Model Name/Number | VE 2K |
| Material | SS |
| Mounting | Portable |
| Usage/Application | Grounting |
| Power Consumption | Yes |
| Power Source | Electric |
| Brand | Vision Enterprises |
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India