Our product range includes a wide range of ultrabest 925 high volume solid putty spray machine, ve ultrabest hb airless painting spray machine and best prime waterprofing machine.
₹ 127000 / Piece Get Latest Price
| Max Conveying Distance | 50 m |
| Power | 4 kW |
| Mounting | Trolley |
| Power source | ELECTRICCITY |
| Suitable Material | Primer, Wall putty |
| Phase | Single phase |
| Hose Length | 15 m |
| Model | ULTRABEST 925 |
| Max Pressure | 3300 PSI |
| Gross weight | 42 KG |
| Automation Grade | Semi Automatic |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 76000 / Piece Get Latest Price
| Power Source | Electric |
| Max Pressure | 3300 psi |
| Max Flow | 2.7 LPM |
| Brand | Vision Enterprises |
| Model Name/Number | VE Ultrabest HB |
| Max Hose Length | 15 m |
| Material to Spray | Enamel paint |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 36000 / Piece Get Latest Price
| Sprayer Type | Airless |
| Power Source | Electric |
| Max Flow Rate | 3 lpm |
| Max Pressure | 230 bar |
| Mounting | Skid |
| Tip Size Range | 0.023 inch |
| Suitable Paint | Distemper, Primer, Emulsion, Enamel, Epoxy, Polyurethane |
| Phase | Single phase |
| Hose Length | 15 m |
| Brand | Vision Enterprises |
Minimum order quantity: 1 Piece
Gaurav Shah (Proprietor)
Vision Enterprises
D-69, Ajwa Road, Sardar Ind Estate
Vadodara - 390019, Gujarat, India